Jakże pusty byłby świat bez uczuć. A uczucia najlepiej jest wyrazić w niemej melodii.
RSS
czwartek, 25 czerwca 2009
Muzyka i ja.

A więc nastał ten dzień, w którym podzielę się z kimś moim światem. Tylko czy ktoś to zrozumie? Ten mój zawikłany tok myślenia? Bo mój świat to dziwny świat. Jest przepełniony miłością. A miłość to wszystko, co nas otacza, czyż nie? Jest przepełniony... rozważaniami na temat miłości. Cierpieniem i szczęściem zarazem. A wszystko przy cichym i delikatnym akompaniamencie lekkich nut fortepianu. Bo muzyka to miłość. I to miłość jedna z najbardziej niezwykłych. Bo muzyka cię nie zdradzi. Muzyka nie zrani. Ona tylko odzwierciedla to, co było i to, co jest. Muzyka zmieniła moje życie diametralnie. Czy muzyka może być wzorem? Wzorem osoby, która nie rani innych i przede wszystkim samej siebie? Muzyka nie załamuje się i nie rezygnuje ze wszystkiego. A człowiek? Człowiek jest istotą słabą, która egoistycznie pragnie dla siebie samej szczęścia, cierpienia, mądrości i szaleństwa. A kiedy zaczyna pragnąć tego dla innych, rani. A muzyka to odzwierciedla.

 

,,Jeśli weźmiesz w podróż książkę, wydarzy się coś dziwnego: książka zacznie gromadzić twoje wspomnienia. Potem wystarczy ją otworzyć i znów będziesz tam, gdzie ją czytałaś. Ledwie przeczytasz pierwsze słowa, wrócą do ciebie obrazy, zapachy... Wspomnienia najlepiej trzymają się kart pokrytych drukiem." (,,Atramentowe serce", Cornelia Funke)

 

Tak jak książka, tak samo i muzyka odzwieciedla nasze przeżycia. Tylko kto powiedział, że będą one dobre i przepełnione szczęściem? Być może będzie to najsmutniejsza chwila życia? Sięgniemy wtedy po muzyczne pocieszenie, a zamiast tego zapieczętujemy ów utwór. Będzie on od tamtej chwili ciągnął ze sobą przeszywający ból tych przykrych chwil. Nawet jeśli to najpiękniejsza melodia na świecie, i tak zniszczymy to. I z każdym tonem będziemy ranić samych siebie, więc po prostu zapomnimy o tym utworze. Tak, zniszczymy go. Bo człowiek w tych czasach niszczy, nawet tego nie chcąc.

Muzyka jest miłością. Więc chciałabym spotkać miłość, której nie zniszczę. Jestem Julią, która czeka na Romea. Ale różnię się od Julii tym, że jednocześnie boję się tej miłości. Dlatego w moim życiu tak bardzo cenię muzykę.

Bo muzyka to miłość.

 

M.

http://w589.wrzuta.pl/audio/8aBBCKP44aZ/05_pachelbel_-_canon_in_d_major

22:27, basillus
Link Komentarze (6) »
Archiwum
Ostatnie wpisy
Zakładki: